Op. Dr. İlknur Güler

Op. Dr. İlknur Güler

Kalp ve damar cerrahisi uzmanı olan Op. Dr. İlknur Güler, 1979 yılında Kayseri şehrinde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini TED Kayseri Koleji’nde tamamladıktan sonra lise eğitimini Bursa Cumhuriyet Lisesi’nde başarıyla bitirdi.

Tıp eğitimine Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlayan İlknur Güler, 2004 yılında mezun oldu. Daha sonra, 2005-2011 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi bölümünde uzmanlık eğitimini başarıyla tamamladı.

Mecburi hizmet görevini 2011-2014 yılları arasında Tekirdağ Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirdikten sonra, tekrar Başkent Üniversitesi’ne dönerek 3 yıl boyunca uzman hekim olarak hizmet verdi.

2018 yılında SBÜ Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne atandı ve burada hizmetine devam etti. Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde aldığı asistanlık eğitimi ve uzmanlık süresince birçok önemli cerrahi operasyona katıldı. Bu operasyonlar arasında açık kalp cerrahisi (koroner bypass, kapak cerrahisi, konjenital kalp cerrahisi, kalp nakli ve ventrikül destek cihazları implantasyonu), periferik arteriel cerrahi (karotis cerrahisi, açık ve kapalı aort girişimleri), açık ve kapalı venöz cerrahi (laser, radyofrekans, yapıştırıcı, farmakomekanik yöntemlerle trombüs temizlenmesi) yer almaktadır.

Op. Dr. İlknur Güler, özellikle flebolojiye (venöz sistem hastalıkları) büyük ilgi göstermektedir. Bu alandaki bilgi ve deneyimini Başkent Üniversitesi’ndeki eğitiminin yanı sıra yurt içi ve yurt dışında düzenlenen çeşitli kongreler, eğitim toplantıları ve workshoplara katılarak pekiştirmiştir. Bu sayede uluslararası geçerliliği olan sertifikalar da elde etmiştir.

Op. Dr. İlknur Güler, klinik ve estetik varis tedavilerinde uluslararası standartlara uygun olarak bilimsel yöntemleri yakından takip etmekte ve aktif olarak uygulamaktadır. IDEA Klinik Bursa merkezinde hastalarına hizmet vererek varis tedavisi alanındaki çalışmalarına devam etmektedir.

ÜYESİ OLDUĞU DERNEKLER

  • ESVS (European Society for Vascular Surgery-Avrupa Damar Cerrahisi Derneği)
  • UVCD (Ulusal Vasküler ve Endovasküler Cerrahi Derneği)
  • TKDCD (Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği)
  • Bursa Tabip Odası
  • KAHEV (Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı)
whatsapp WhatsApp Destek
telefon İletişim Bilgileri
Arayın Yazın