Nasır

Nasır, vücudun herhangi bir yerinin sürekli olarak sürtünmeye maruz kalması doğrultusunda vücudun önlem almak istemesi ile oluşan bir cilt problemidir.
nasır tedavisi nasıl yapılır
Nasır Nedir, Neden Olur? Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır?

Nasır toplumda pek çok insanın farklı seviyeleri ile karşılaştığı bir cilt sorunudur. Bu yazımızda nasırın neden oluştuğunu, oluşmaması için nasıl önlemler alınması gerektiği...

Yazıyı Oku

Nasır, genellikle ayağa küçük yada büyük gelen ayakkabıların tercih edilmesinden dolayı ortaya çıkan bir durumdur. Ayağın ayakkabı içerisinde sürekli olarak bir noktaya sürtünmesinden kaynaklanır. Sürekli olarak devam eden bu sürtünmeden dolayı vücut burada birşeylerin yolunda gitmediği sinyalini alır ve cildin kalınlaşmasını sağlayarak savunma almaya çalışır. Böylece nasır problemi ortaya çıkar.

Aynı şekilde elleri ile çalışan örneğin sürekli kürek kullanan bir işçide de kürek sürekli olarak elde aynı noktaya sürtündüğünde el nasırları meydana gelebilir. Eğer eldiven kullanılarak çalışılırsa bu sürtünmelere engel olunabilir

Ayakta meydana gelen nasırlar için ise ayağa tam oturan ayakkabı tercih edilmeli. Mümkünse iki-üç ayakkabı olmalı ve hergün biri olacak şekilde dönüşümlü giyilmelidir.

Nasır tedavisi ameliyatsız olarak radyo frekans yöntemiyle nasırın boyutuna bağlı olarak değişiklik göstersede ortalama 5-10 dakika kadar kısa bir sürede yapılabilmektedir. Nasır ve ameliyatsız tedavi hakkında daha detaylı bilgiyi nasır tedavisi sayfasından edinebilirsiniz.

whatsapp WhatsApp Destek
telefon İletişim Bilgileri
Arayın Yazın