Ben

Toplumda genellikle ben yada et beni şeklinde isimlendirilen nevüs, neredeyse her insanda mutlaka en az bir tane olan sıklıkla iyi huylu lezyonlardır.
Ben Aldırma Sonrası Bilinmesi ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bütün hastalıkların tedavisinden sonra dikkat edilmesi gereken, yapılması ve yapılmaması gereken bazı şeyler vardır. Tedaviden hemen sonra tedaviyi yapan doktor veya asistanı...

Yazıyı Oku
Ben Tedavisi Nasıl Yapılır? Ameliyatsız Ben Aldırma Yöntemleri

Ben aldırma tekniklerini ayrıntılı olarak yazımızda ele alacağız. Ameliyatsız ben tedavisi tekniklerini sizlere sırasıyla anlatacağız. Ben tedavisi işlemi için en pratik y...

Yazıyı Oku
Ben Aldırmak Zararlı mıdır? Ben Aldırınca İz Kalır mı?

Bu yazımızda ben aldırma ile alakalı en çok merak edilen soruları cevaplandırmaya çalışacağız. Ben aldırmak isteyenlerin aklına en çok takılan sorular şunlardır; • Ben ald...

Yazıyı Oku
Ben (Nevüs) Nedir, Neden Olur?

Ben toplumda neredeyse herkeste olan bir cilt lezyonudur. Bu nedenle az çok herkes benlere aşinadır. Bazı insanlarda küçük küçük birçok ben varken bazı insanlarda ise büyük t...

Yazıyı Oku
Plazma İle Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ben yani tıp dili ile nevüsler estetik açıdan rahatsızlığa neden olabilen cilt lezyonlarıdır. Benler cildimize rengini veren melanin isimli hücrelerin kontrolsüz olarak bir a...

Yazıyı Oku

Vücutta cilde renk veren melanin isminde bir madde bulunmaktadır ve bu madde melanosit hücreleri tarafından üretilmektedir. Melanin vücuda eşit ve orantılı bir şekilde dağılarak cilde rengini vermektedir.

Ancak bilimsel olarakta açıklanamayan bazı sebepler doğrultusunda melanin dağılamayarak bir alanda toplandığında benler oluşur. Ben olarak bildiğimiz bu yapılar tıpta nevüs olarak adlandırılır. Benler vücudun hemen her yerinde ortaya çıkabilmektedir. Ancak yüz, el, boyun gibi görünür alanlarda olanlar estetik açıdan rahatsız edici olabilmektedir.

Benlerin oluşumu, çeşitleri ve tedavisi hakkında detaylı bilgileri aşağıda ki içeriklerden temin edebilirsiniz.

Ben Nasıl Geçer?

Ben nasıl geçer sorusunun tek ve net yanıtı tıbbi müdahaledir. İnternet ortamında ya da farklı kaynaklardan öğrendiğiniz yöntemlerle benlerinize müdahale etmeniz size fayda vermeyerek daha zor bir sürece sokacaktır.

Yüzdeki benler nasıl geçer şeklinde araştırma yaptığınızda özellikle bir çok internet sitesinde çeşitli bitkisel ya da farklı çözümler yer almaktadır. Doktor tarafından yapılması gereken ciddi bir tedavinin evde sizde tarafınızdan denenmesi hem canınızı yakabileceği gibi aynı zamanda özellikle yüz bölgesinde denediğiniz bir uygulama eskisinden çok daha kötü bir görünüme sebebiyet verecektir.

Ben Nasıl Alınır?

Teknolojinin sağlık alanında da ilerlemesi ile birlikte ben aldırma işlemi günümüzde çok pratik yöntemlerle yapılabilmektedir. Ameliyatsız ben tedavisi olarak adlandırılan bu yöntemler hem sizler hem de doktorlar için oldukça avantajlıdır. Ayrıntılı bilgi için ben tedavisi nasıl yapılır yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ben Aldırma Sonrası Banyo Yapılabilir mi?

Ben tedavisi sonrasında banyo tedavi olduğunuz yönteme göre değişiklik göstermektedir. Eğer radyo frekans, lazer ya da plazma (plexr) gibi ameliyatsız yöntemlerle ben aldırma işlemi yapıldıysa işlemin yapıldığı günün ertesi sabahında banyo yapabilirsiniz. Eğer ameliyatlı yöntemle ben tedavisi olduysanız ameliyat bölgesinde dikiş mevcuttur ve bu doğrultuda banyo yapmanız ya da herhangi bir şekilde su ile temas ettirmeniz önerilmez.

Ben Tedavisi Ücretleri (Ben Aldırma Fiyatları) Ne Kadar?

Ben aldırma ücretleri tedavi olacağınız kurum, kuruluş, doktor, benin türü veya boyutu gibi kriterler göze alınarak belirlenmektedir. IDEA TIP'ın tüm şubelerinde uygulanan ben tedavi ücretlerini bu sayfamızdan öğrenebilirsiniz. Dilerseniz sitemizin sol alt köşesinde bulunan WhatsApp butonuna tıklayıp görsel göndererekte tedavi ücretinizi öğrenebilirsiniz.

Yüzdeki, eldeki, et beni, kırmızı ya da siyah benler tip, yapı ya da renklerine göre değil boyutlarına göre ücretlendirilmektedir.

Ben Tedavisi Nerede Yapılır?

Günümüz teknolojisi ve koşullarında bir çok kurum ya da kuruluş ameliyatsız yöntemleri tercih etmektedir. Bu hem hasta hem de tedaviyi gerçekleştiren doktor için oldukça pratik ve avantajlıdır. RF, lazer, plazma ve krioterapi ismi verilen cihazlarla yapılan tedavilerde hasta kesi, dikiş, pansuman gibi dezavantajlara maruz kalmaz. Tedavi bölgesi ilk gün küçük bir kabuk yapabilir daha sonra kabuk yerini hafif bir pembesi bir yapıya bırakır ve sonrasında tamamen cilt rengini alır. Ameliyatlı yapılacak olan ben aldırma işleminde maalesef kesi ve dikiş yapılacağı için cilt üzerinde iz kalacaktır. Ameliyatsız yöntemlerle tedavi olmak için IDEA TIP'ın 4 büyük şehirde bulunan 6 şubesinden size en yakın olanı tercih edebilirsiniz.

Tüm şubelerimizde ben aldırma konusunda tecrübeli genel cerrahi uzmanları hizmet vermektedir.

Ben Aldırma İşlemi Ne Kadar Sürer?

RF, Lazer, Plazma (Plexr) gibi yöntemlerle yapılan ameliyatsız işlemler tek ben için 3-5 dakika kadar kısa sürede sonlanır. Tedavi sonrasında hasta günlük hayatına devam edebilir.

Bitkisel Yollarla Ben Sildirme Olur mu?

Özellikle internet ortamında bu yönde pekçok içerik bulunmakta. Ben (nevüs) hakkında hiç bir bilimsel dayanağı olmayan yöntemler sanki %100 işe yarıyormuş gibi lanse edilmektedir. Ancak evde denenecek bu yöntemler işe yaramayacakları gibi cildinizde ya da mevcut beninizde tahribatlara sebebiyet vererek daha kötü görünüme sahip olabileceği gibi acı çekmenize ve hatta yaptığınıza pişman olmanıza neden olabilir. Lütfen sağlık hakkında hiç bir bilgisi olmayıp tek amacı maddi çıkar sağlamak olan sitelerin yada kişilerin paylaştığı bu yöntemleri ciddiye almayın ve asla denemeyin.

Ben Aldırmak İçin Yaş Sınırı Var mı?

Bu konuda önemli olan benin yapısıdır. 6 aylık bir bebekte bile ben tedavisi yapılabilir. Ancak bunun için öncelikle muayene olunması gerekmektedir. Tüm IDEA Kliniklerinde ben muayenesi ücretsiz olarak yapılmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da bulunan şubelerimizden birine randevu alarak gelebilir ve ücretsiz ben muayenesi olabilirsiniz. Doktorunuzun değerlendirmesi sonucunda uygulanacak tedavi yöntemini, ücretini anında öğrenebilirsiniz. Kabul ettiğiniz taktirde ise ameliyatsız tekniklerle 3-5 dakika kadar kısa sürede tedavi olarak günlük hayatınıza herhangi bir ara vermeden devam edebilirsiniz.

Benler Hangi Durumlarda Tehlikeli Olabilir?

Mevcut olan beninizde ani boyut ve renk değişimleri farkederseniz risk içerebileceğinden dolayı bir uzmana muayene olmalısınız. Özellikle simetrik olmayan, sınırları belirgin olmayan, kısa süre içinde renk ve şekil değiştiren, hızla büyüyen benler için vakit kaybetmemenizi öneriyoruz.

Tedavi İşlemini Kim Yapıyor?

IDEA TIP şubelerinin tümünde tecrübeli genel cerrahi uzmanları görev yapmakta olup, ameliyatsız yöntemlerle tedavi uygulamaktadırlar. Tedavilerin tümünü asistanlar değil uzman doktorların bizzat kendileri yapmaktadır.

İletişim Bilgileri Arayın WhatsApp Instagram