Varis

Varis, cilt üzerinden gözle ve elle rahatlıkla hissedebildiğiniz şişmiş, bükülmüş toplardamarlara verilen isimdir. Varis tedavisi günümüz teknolojisini takip eden, donanımlı tedavi merkezlerinde tecrübeli eller tarafından ameliyatsız yöntemlerle yapılabilmektedir.
varis çorabı tedavi eder mi

Varis Çorabı Ne İşe Yarar, Varisleri Tedavi Eder mi?

Varis çorabı varis şikayeti olanlar tarafından kullanılan, basınçlı ve uzun çoraplardır. Varis çorapları bazı durumlarda varis tedavisi sonrasında bazı..

Yazıyı Oku
ellerde varis

Elde Varis Olur mu? El Varisi Neden Olur?

Ellerde ve kollarda varis olmaz ama normal toplar damarlar varise benzer şekilde genişleyerek görsel olarak varisten farkı olmayacak kadar rahatsız edici görünüme..

Yazıyı Oku
varis tedavisi ile ilgili 5 konu

Varis Tedavisi Hakkında Merak Edilen 5 Konu

Varis hastalığı olan ya da bir yakınında bulunan kişiler çoğu zaman gerek ameliyat korkusu, gerekse ekonomik sebeplerden dolayı ev ortamında kendi imkanlarıyla..

Yazıyı Oku
ameliyatsız varis tedavisi

Varis Tedavisi Nasıl ve Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Varis oldukça eski zamanlardan beri insan hayatını etkileyen bir sağlık sorunudur. Varis tedavisi günümüzde ameliyatsız yöntemlerle yapılabilmektedir...

Yazıyı Oku
varis neden olur

Varis Nedir, Varis Neden Olur ve Nasıl Oluşur?

Varis, toplumda bir çok kişinin maruz kaldığı bir rahatsızlıktır. Varis neden olur ve nasıl oluşur bu yazımızda detaylı bilgiye sahip olabileceğiniz gibi..

Yazıyı Oku
kılcal damar çatlaması tedavisi

Kılcal Damar Çatlaması Neden Olur, Nasıl Tedavi Edilir?

Kılcal damar çatlaması problemi toplumda en çok görülen varis tiplerinden biridir. Kılcal varis hakkında pek çok ayrıntıya bu makalemizde ulaşabilirsiniz...

Yazıyı Oku
genital varis neden olur, nasıl geçer

Genital Varis Neden Olur, Belirtileri Nelerdir, Nasıl Geçer?

Varis toplumda kadınlar arasında oldukça sık görülen bir damar rahatsızlığıdır. Özellikle ileri yaşlarda neredeyse her 2 kadından birinde az veya çok varislere..

Yazıyı Oku
varis şikayetleri nasıl azalır

Varis Şikayetlerini Azaltmak İçin Neler Yapılabilir?

Varis özellikle kadınlar arasında oldukça yaygın olan bir sağlık sorunudur. Genel nüfusun yaklaşık olarak %20sini, kadın nüfusunun ise yaklaşık olarak %50sinin..

Yazıyı Oku
varis yarası nasıl tedavi edilir

Varis Yarası (Varis Ülseri) Nedir, Neden Olur, Tedavisi Nasıl Yapılır?

Varis toplumda sıkça rastlanan hastalıklardan birisidir. Özellikle kadınlar arasında oldukça yaygındır. Bu yazımızda varis hastalığına bağlı olarak ortaya..

Yazıyı Oku

Varis Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Varisler kılcal, orta ve kalın varisler olmak üzere kendi arasında 3 ayrı gruba ayrılmaktadır. Günümüz teknolojisinde varislerin tedavisi ameliyatsız ve gelişmiş yöntemlerle yapılmaktadır. Varis ve tedavisi hakkında bir çok bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Toplardamarların içerisinde yer alan kapakçıklar fonksiyonlarını yitirip kanın göllenmesine sebep olduğu duruma venöz yetmezlik (kanın yukarı taşınamaması ve aşağı kaçması) ismi verilmektedir.

Bacaklarda cilt üzerinden farkedilebilir mor ve mavi şişlikler. Yine bacaklarda özellikle gün sonuna doğru artış gösteren ağrı, ağırlık hissi. Şişlik, uyuşukluk, kaşıntı ve çoğunlukla uyku halindeyken kramp gibi durumlar varislerin en önemli belirtileridir.

Bazı varis hastalarında şikayetlerin tümü görülürken bazı hastalarda bir kaçına rastlanmaktadır. Ancak hiç bir şikayet ile karşılaşmayan varis hastalarıda bulunmaktadır. Sıraladığımız belirtilerden bir kaçını aynı anda yaşıyorsanız mutlaka muayene olarak hastalığınızın varis olup olmadığını teşhis ettirmelisiniz.

Varis hastalığının muayenesi ve tedavisi için fleboloji konusunda tecrübeli kalp damar cerrahi uzmanlarına başvurmalısınız. Fleboloji, toplardamarları olumsuz yönde etkileyen durumların araştırılıp, teşhis ve tedavi edilmesi durumudur. IDEA TIP'ın her şubesinde fleboloji konusunda tecrübeli kalp damar cerrahi uzmanları görev yapmaktadır. ideatip.net/bize-ulasin sayfasını ziyaret ederek İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa'da bulunan toplam 6 şubemizin iletişim, adres ve WhatsApp bilgilerine ulaşabilirsiniz.

whatsapp WhatsApp Destek
telefon İletişim Bilgileri