IDEA TIP Tedavi Ücretleri

SGK’lı ve SGK’sız hastalara uygulanan tedavilerin fiyatları aşağıda ayrıntılı şekilde paylaşılmıştır.

Tedavi ücretinizi online olarak fotoğraf göndererek öğrenebilirsiniz.

Lütfen tedavi ücretinizi öğrenmek için dolduracağınız forma bilgilerinizi doğru ve eksiksiz giriniz. Aksi taktirde tarafınıza dönüş yapılamayacaktır.

[]
1 Step 1
Size Nasıl Ulaşalım?
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Tedavi Ücretleri

Varis Tedavi Ücreti

Varis hastalığının tedavisinde ücret varislerin tipi, yaygınlığı ve boyutu gibi faktörler göz önüne alınarak verilmektedir. Bu nedenle sabit bir ücret verilememektedir. Ameliyatsız varis tedavi ücretleri çoğunlukla SGK’lı hastalara 1000 TL’den başlayarak – 7500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. SGK’sı olmayan hastalar ise bu ücretin iki katını ödemektedir. En doğru fiyat muayene esnasında doktor tarafından verilmektedir. Varis lazer, radyo frekans, yapıştırma ve köpük skleroterapi gibi ameliyatsız yöntemlerle pratik ve modern bir şekilde tedavi edilir. Varis muayenesi tüm şubelerimizde ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Ben Tedavisi Ücretleri

Ben yani nevüs isminde ki bu oluşumların da bir çok çeşidi ve boyutu söz konusudur. Benlerin tedavisi lazer, radyo frekans ve koter ismi verilen cihazlarla ameliyatsız olarak yapılmaktadır. SGK’sı olan bir hasta ise ilk ben için 500 TL’den, eklenen her ben 250 TL’den başlamaktadır. SGK’sı olmayanlar için 5mm’ye kadar olan ilk ben 1000 TL’den, eklenen her ben 500 TL’den başlar.

Ben boyutu 5mm’den büyük olduğu taktirde ücret doktor tarafından muayene esnasında verilir. Ben muayenesi tüm şubelerimizde ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Hemanjiom Tedavi Ücretleri

Çoğunlukla doğuştan olan hemanjiom yani damar beni vücudun herhangi bir yerinde çeşitli boyutlarda meydana gelebilen bir problemdir.

Buna istinaden hemanjiomun oluşum yeri, boyutu ve yaygınlığına göre tedavi ücreti değişiklik gösterebilir. Doğru ücret muayene esnasında belirlenebilir.

Hemoroid (Basur) Tedavi Ücreti

Hemoroid dört evreden oluşan bir rahatsızlıktır. Buna istinaden tedavi ücretiniz muayene esnasında tam olarak belli olacaktır. Evre ve kullanılacak yöntemlere göre ücretler aşağıda ki gibidir.

IDEA Kliniklerde hemoroid (basur) tedavi ücreti SGK’lı hastalar için 4500 TL’den, SGK’sı olmayan hastalar için 9000 TL’den başlamaktadır. Muayene sonucunda bir müdahaleye gerek yoksa ya da tedavi olmak istemezseniz SGK’lı hastalar 250 TL, SGK’sı olmayan hastalar ise 500 TL muayene ücreti ödeyecektir.

Kıl Dönmesi Tedavi Ücreti

Kıl dönmesi tedavisinde bir çok yöntem bulunmaktadır. Kliniklerimizde ilk olarak en avantajlı yöntem olan mikro sinüsektomi tercih edilmektedir. Mikro sinüsektomi dışında nadiren karydakis ve sinüsotomi yöntemleri uygulanmaktadır.

Mikro sinüsektomi tedavisi SGK’sı olanlara muayene dahil 4500 TL’den, SGK’sı olmayanlar için 9000 TL’den başlamaktadır. Hastalığın durumu, uygulanacak yöntem ve kullanılacak malzemelere göre değişiklik gösterebilmektedir. + olarak lazer tedavisi uygulanırsa tedavi ücretine 2500 TL eklenmektedir.

Makat Çatlağı Tedavi Ücreti

Anal fissür tedavisinde diğer hastalıkların tedavisinde olduğu gibi ilk olarak ameliyatsız yöntemler tercih edilmektedir.

Makat çatlağına 3 dakika kadar kısa bir sürede botox ile tedavi yapılmaktadır. Hasta için avantajları çok yüksek olan bu tedavinin ücreti 4500 TL’dir.
Botoxa ek olarak bir uygulama gerekirse ayrıca ücretlendirilir. Botox estetik sınıfında tutulan bir ilaç olduğu için SGK kapsamında değildir.

Makat çatlağı ameliyatında ise ücret SGK’lı hastalara 4500 TL’den, SGK’sı olmayan hastalar için ise 9000 TL’den başlamaktadır.

Makat Siğili (Kondilom) Tedavisi Ücreti

Kondilom yani makat siğili ücreti varis hastalığında olduğu gibi yaygınlığı ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Çok ileri bir vaka değilse ortalama 2000-5000 TL olarak ücretlendirilir. Dolayısıyla tedavi ücreti muayene sırasında doktor tarafından belirlenmektedir.

Anal Hematom (Makatta Pıhtı Toplanması) Ücreti

Hemoroid ve anal fissür gibi bir makat problemi olan anal hematom 1 dakika kadar kısa bir sürede, küçük bir kesi işlemi ile tedavi edilir. SGK’lı hastalar için tedavi ücreti 1500 TL olup, SGK’sız hastalara 3000 TL’dir.

Siğil Tedavisi Ücretleri

Genital ve makat bölgesi dışında el, kol, yüz, ayak gibi bölgelerde oluşan siğillerin tedavi ücreti sayısına göre belirlenir.

SGK’sı olan hastalara 5mm’ye kadar olan ilk siğil 500 TL, diğer eklenen siğiller 250 TL’den başlamaktadır. SGK’lı olmayan hastalara 5mm’ye kadar olan siğil 1000 TL, eklenen her siğil 500 TL’den başlamaktadır.

Apse Tedavisi Ücretleri

Kıl dönmesi ya da diğer makat hastalıklarından dolayı oluşan apselerin tedavisi SGK’lı hastalara 1500 TL, SGK’sı olmayan hastalara ise 3000 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Yağ Bezesi (Lipom) Tedavisi Ücret

Yağ bezesi tedavisi oldukça pratik bir işlemdir. 1 dakika kadar kısa bir sürede tedavi gerçekleştirilir. SGK’sı olan hastalara ilk lipom 1000 TL’den, diğer her eklenen lipom 500 TL’den başlamaktadır. SGK’lı olmayan hastalar için ilk lipom 2000 TL eklenen her lipom ise 1000 TL’den başlamaktadır.

whatsapp WhatsApp Destek
telefon İletişim Bilgileri
Arayın Yazın