IDEA TIP Tedavi Ücretleri

SGK’lı ve SGK’sız hastalara uygulanan tedavilerin fiyatları aşağıda ayrıntılı şekilde paylaşılmıştır.

Tedavi ücretinizi online olarak fotoğraf göndererek öğrenebilirsiniz.

Lütfen tedavi ücretinizi öğrenmek için dolduracağınız forma bilgilerinizi doğru ve eksiksiz giriniz. Aksi taktirde tarafınıza dönüş yapılamayacaktır.

[]
1 Step 1
Size Nasıl Ulaşalım?
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Tedavi Ücretleri

Varis Tedavi Ücreti

Varis hastalığının tedavisinde ücret varislerin tipi, yaygınlığı ve boyutu gibi faktörler göz önüne alınarak verilmektedir. Bu nedenle sabit bir ücret verilememektedir. Ameliyatsız varis tedavi ücretleri çoğunlukla SGK’lı hastalara 1000 TL’den başlayarak – 5000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. SGK’sı olmayan hastalar ise bu ücretin iki katını ödemektedir. En doğru fiyat muayene esnasında doktor tarafından verilmektedir. Varis lazer, radyo frekans, yapıştırma ve köpük skleroterapi gibi ameliyatsız yöntemlerle pratik ve modern bir şekilde tedavi edilir. Varis muayenesi tüm şubelerimizde ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Ben Tedavisi Ücretleri

Ben yani nevüs isminde ki bu oluşumların da bir çok çeşidi ve boyutu söz konusudur. Benlerin tedavisi lazer, radyo frekans ve koter ismi verilen cihazlarla ameliyatsız olarak yapılmaktadır. 5mm’ye kadar olan ilk ben 600 TL’den, eklenen her ben 300 TL’den başlar. SGK’sı olan bir hasta ise ilk ben için 300 TL’den, eklenen her ben 150 TL’den başlamaktadır.

Ben boyutu 5mm’den büyük olduğu taktirde ücret doktor tarafından muayene esnasında verilir. Ben muayenesi tüm şubelerimizde ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Hemanjiom Tedavi Ücretleri

Çoğunlukla doğuştan olan hemanjiom yani damar beni vücudun herhangi bir yerinde çeşitli boyutlarda meydana gelebilen bir problemdir.

Buna istinaden hemanjiomun oluşum yeri, boyutu ve yaygınlığına göre tedavi ücreti değişiklik gösterebilir. Doğru ücret muayene esnasında belirlenebilir.

Hemoroid (Basur) Tedavi Ücreti

Hemoroid dört evreden oluşan bir rahatsızlıktır. Buna istinaden tedavi ücretiniz muayene esnasında tam olarak belli olacaktır. Evre ve kullanılacak yöntemlere göre ücretler aşağıda ki gibidir.

IDEA Kliniklerde hemoroid (basur) tedavi ücreti 2800 TL’den başlamaktadır. Basurun çeşidi ve derecesine göre 6500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Muayene sonucunda bir müdahaleye gerek yoksa ya da tedavi olmak istemezseniz SGK’lı hastalar 150 TL, SGK’sı olmayan hastalar ise 300 TL muayene ücreti ödeyecektir.

Kıl Dönmesi Tedavi Ücreti

Kıl dönmesi tedavisinde bir çok yöntem bulunmaktadır. Kliniklerimizde ilk olarak en avantajlı yöntem olan mikro sinüsektomi tercih edilmektedir. Mikro sinüsektomi dışında nadiren karydakis ve sinüsotomi yöntemleri uygulanmaktadır.

Mikro sinüsektomi tedavisi SGK’sı olanlara muayene dahil 2800 TL’den başlamaktadır. Hastalığın durumu, uygulanacak yöntem ve kullanılacak malzemelere göre 6000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Makat Çatlağı Tedavi Ücreti

Anal fissür tedavisinde diğer hastalıkların tedavisinde olduğu gibi ilk olarak ameliyatsız yöntemler tercih edilmektedir.

Makat çatlağı tedavisinde 3 dakika kadar kısa bir sürede botox ile tedavi yapılmaktadır. Hasta için avantajları çok yüksek olan bu tedavinin ücreti SGK’lı hastaya 2250, SGK’sız hastaya 4500 TL’dir. Botoxa ek olarak bir uygulama gerekirse ayrıca ücretlendirilir. Botox estetik sınıfında tutulan bir ilaç olduğu için SGK kapsamında değildir.

Makat çatlağı ameliyatında ise ücret 5600 TL’den başlamakta olup, SGK’lı hastalara 2800 TL’den başlamaktadır.

Makat Siğili (Kondilom) Tedavisi Ücreti

Kondilom yani makat siğili ücreti varis hastalığında olduğu gibi yaygınlığı ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Çok ileri bir vaka değilse ortalama 1500-4500 TL olarak ücretlendirilir. Dolayısıyla tedavi ücreti muayene sırasında doktor tarafından belirlenmektedir.

Anal Hematom (Makatta Pıhtı Toplanması) Ücreti

Hemoroid ve anal fissür gibi bir makat problemi olan anal hematom 1 dakika kadar kısa bir sürede, küçük bir kesi işlemi ile tedavi edilir. Tedavi ücreti 2000 TL olup, SGK’lı hastaya 1000 TL’dir.

Siğil Tedavisi Ücretleri

Genital ve makat bölgesi dışında el, kol, yüz, ayak gibi bölgelerde oluşan siğillerin tedavi ücreti sayısına göre belirlenir.

5mm’ye kadar olan siğil 600 TL, eklenen her siğil 300 TL olarak ücretlendirilir. SGK’sı olan hastalara ise 5mm’ye kadar olan ilk siğil 300 TL, diğer eklenen siğiller 150 TL olarak ücretlendirilir.

Apse Tedavisi Ücretleri

Kıl dönmesi ya da diğer makat hastalıklarından dolayı oluşan apselerin tedavisi 2000 TL olarak ücretlendirilir. SGK’lı hastalara ise ücret 1000 TL’dir.

Yağ Bezesi (Lipom) Tedavisi Ücret

Yağ bezesi tedavisi oldukça pratik bir işlemdir. 1 dakika kadar kısa bir sürede tedavi gerçekleştirilir. İlk lipom 1600 TL’den eklenen her lipom ise 800 TL’den başlamaktadır.

SGK’sı olan hastalara ilk lipom 800 TL’den, diğer her eklenen lipom 400 TL’den başlamaktadır.

whatsapp WhatsApp Destek
telefon İletişim Bilgileri